KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12261030
*
nr 1226 1030
Skulptur
Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
Följerätt
Utrop:
12.000 kr
Såld:
24.000 kr
Sista tid för bud online:
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 15:33:52
1
5.000 kr
5.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
9/10 15:34:39
1
5.400 kr
5.600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 19:59:07
2
6.200 kr
6.400 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 20:00:21
2
8.200 kr
18/10 15:52:29
3
ledande budet*
18/10 16:04:15
3
justering av budtak
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons handväska konsthantverk metall skulptur susanna arwin sverige
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17
*
Skulptur
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
nr 1226 1030
Skulptur
Susanna Arwin (f. 1959), Sverige. Handväska. Brons. Signerad, daterad 2017. Längd: 27 cm. Djup: 10 cm. Höjd: 33 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 12.000 kr |
| Såld: | 24.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
torsdag 18 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/10 15:33:52 | 1 | 5.000 kr |
|
5.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 9/10 15:34:39 | 1 | 5.400 kr |
|
5.600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 17/10 19:59:07 | 2 | 6.200 kr |
|
6.400 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 17/10 20:00:21 | 2 | 8.200 kr |
| 18/10 15:52:29 | 3 | ledande budet* |
| 18/10 16:04:15 | 3 | justering av budtak |
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons handväska konsthantverk metall skulptur susanna arwin sverige
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58 -
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17



